پاک کردن برنامه هایی که پاک نمی شوند با رجیستری ویندوز

بی شک خیلی شما با مشکل حذف نشدن برنامه هایی که نصب کرده اید ومی خواهید آن را حذف کنید  روبرو شده اید .وخواسته اید به هر طریق که شده آن را حذف کنید واز شرش راحت بشین. چند روز پیش خیلی بامشکل نصب نشدن بعضی از آنتی ویروس ها  مثل nod 32  یا avg  بروی  کامپیوتر خود گله داشتند . می گفتند که ما قبلا  آنتی ویروس  داشتیم می خواستیم پاک کنیم . ویکی ازبرنامه های فوق رو نصب کنیم. این طور که معلوم بود . آنتی ویروس قبلی به خوبی پاک نشده بود .اجازه نصب آنتی ویروس جدید رو نمی داد. برنامه های مختلفی بهشون پیشنهاد کردم. چون  این راه یکم پیچیده بود. که آگاهی در زمینه رجیستری نداشتند. روش اول رو بهتر پسند کردند. بعد دیدم که خیلی ها با این مشکل رو برو هستند. 

وظیفه خود دانستم که روش حذف برنامه هایی که این به هیچ وجه حذف نمی شوند توسط خود ویندوز از طریق رجیستری این کار رو به آسانی انجام دهند.

خوب من زیاد نمی خوام به حاشیه برم. به خاطر همین هم زود تر می ریم سراغ اصل مطلب.

ابتدا ما از منوی start  وارد برنامه run  می شویم و فرمان regedit را وارد می کنیم . وارد رجیستری ویندوز که شدیم .

مسیر های زیر را به ترتیب طی می کنیم .

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/ MICROSOFT/ WINDOWS/ Current Version/ Uninstall

حالا در لیست uninstall در قسمت پایین سمت چپ  لیست تمامی برنامه هایی که ما نصب کردیم مشاهده می شود . برنامه مورد نظر خود رو انتخاب می کنیم راست کلیک می کنیم و گزینه delete  را انتخاب می کنیم .

حالا پوشه برنامه رو از Program Files پاک می کنیم.

این ترفند مرا به یاد ضرب المثل معروف میندازه که هست: یار در خانه وماگرد جهان می گردیم . آب در خانه و ما تشنه لبان می گردیم.

نوشته شده توسط دولاب نت در دوشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۸۷ ساعت 20:42 | لینک ثابت |
 
offshore